Boks Videolarımız


Salon Tanıtım Klibi

Salon Açılış Videosu

Canlı Yayın Bağlantısı


Gürgen Öz & Mesut Yar

Ata Demirer Antremanı

Gürgen Öz'ün Boks Antremanı

Özel Boks Kursu

Nafiz Başaran dan Bay ve Bayanlara Özel boks Kursu. Derslerimiz Profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Amaç en iyi sonucu en kısa zamanda alabilmektir. Size boksun nekadar zevkli bir spor dalı oldugunu ve şiddet içermeden nasıl ögrettiğimizi görmek için videoları takip edebilirsiniz. Sizde aramıza katılmak hem iyi vakit geçirip hemde spor yapmak istiyorsanız Nafiz Başaran Boks Kursu tam size göre.

Devamı....

Boks Kursu

Spor salonlarında aletli çalışmalardan sıkıldınızmı ozaman sizi Boks Kursuna davet ediyoruz hem iyi vakit geçirmek hemde kalıcı birşeyler ögrenmek için boks kursu alabilirsiniz. Boks yaparak hem kondüsyon hem psikolojik özgüven hemde istenmeyen yağlardan kurtulursunuz. Milli Antrenör nezaretinde çalışmak için hemen bizi arayın.

Devamı....

Boks Kursu ile

Zayıf Kasları Güçlendir

Boyun Kasları

Zayıf boyun kasları kronik baş ağrılarının tetikleyicisidir. Eğer zayıf boyun kaslarına sahipsenizyaralanmalar, boyun ağrısı, kırık kemik vb.kas aşınmalarında uzun bir iyileşme süreci gelişir.Pratikegzersizlerle bu sorunlardan tamamen kurtulabilir tüm riskleri ortadan kaldırabilrisiniz.

Karın kasları

Zayıf karın kasları, sizin alt sırtınızın sağlığı için oldukça önemlidir. Eğer yeterli özeni göstermezsenizciddi bel ağrıları çekebilirsiniz. Karın kaslarınızı; lokal egzersizler, plates, yoga vb spor disiplinisağlayan antrenmanlarla sağlamalısınız.

Diz Kasları
Birçok diz yaralanmaları, zayıf diz eklemlerinden kaynaklanmaktadır. Diz sakatlanmalarını önlemekiçin spor salonlarında biraz fazla vakit geçirmeniz gerekmektedir. Bir koç eşliğinde daha sağlıklı veformda bacaklara kavuşabilirsiniz.
Omuz Kasları
Daha çok erkeklerde görülen bir yaralanma ve güçsüzlük çeşididir. Güçsüz omuz riskini en azaindirgemek için tüm kol ve omuz kaslarınızı çalıştırmaya özen gösterin.

Bacak Kasları
Zayıf bacak kasları bileklerin zayıflamasına ve burkulmalara yol açmaktadır. Bacak kaslarınızı korumakve güçlendirmek için yapacağınız en önemli egzersiz türü, denge egzersizidir.

Dirsek Kasları
Dirsek yaralanmaları yaygın olmakla beraber, özellikle sporcular görülmektedir.Dirsekdeformasyonlarını önlemek için ve dirseklerdeki kasları güçlendirmek için triseps ve bisepsegzersizleri en etkili olanlarıdır.

Devamı....

Sağlıklı Kilo Ver

Vücudumuz enerji için gıdaları kullanır. Bu enerjiyi kontrol etmek, formda tutmak, hücrebakımını yapmak ve günlük aktiviteleri gerçekleştirmek için bolca yemek yeriz. Ve bu bize kiloolarak geri döner ve vücudumuz yağ depolamaya başlar.

Bu hareketsiz ve yağlı vücuttan kurtulmanın aslında 2 temel başlangıç kuralı vardır:

1.Yemek yerken kalori miktarını düşürmek
2.Aktivite düzeyini arttırmak

Küçük ve temel değişiklikler büyük farklar yaratabilir. Kalıcı yemek alışkanlıklarını değiştirmekkilo kaybının gerçekleşmesi için en etkili başlangıçtır. Kilo vermeyi haftalık ya da aylık süreçlerhalinde değerlendirmemeliyiz. Bunu bir yaşam biçimi, yaşam tarzı, yaşam stili olarak değerlendiripstandartlarımızı iyileştirmeliyiz.


Eğer kilo vermek istiyorsanız mevcut beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek zorundasınız. Yiyerekvücuttan yağ kaybetmek mümkün değildir. Pasta,yağlı yiyecekler,tatlılar vb. besinler yağ depolar.Bubesinleri kilo kaybedene kadar hayatınızdan çıkarmalısınız.Eğer bu sizin için zorsa en azındanporsiyonlarınızı azaltın.


Doğru beslenmenin yanı sıra doğru hareket kabiliyeti de çok önemlidir. Aktivite miktarını arttırmanınbirçok yolu vardır. Takım sporları, aerobik dersleri, raket sporları, koşu, yürüyüş, yüzme, bisiklet vb.egzersizler tüm fitness düzeyinizi arttıracaktır. Eğer maliyet açısından bu tür aktiviteler sizi zorlarsa,bunlara alternatif olarak: Park, sahil gibi bol oksijenli ortamlarda yürüyüşler, koşular yapabilirsiniz.

Kalori alımını azaltmak için besinleri takas edelim


Yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde kilo kaybetmek ve formada görünmek için yemealışkanlıklarımızda ufak değişiklikler yapalım.

1.Gazlı ve şekerli içecekler yerine su

2.Yoğun, yağlı süt ve süt ürünleri yerine, yağsız ya da ayarım yağlı süt ve süt ürünleri

3.Soslu sandviçler yerine hafif, bol yeşillikli ve sebzeli atıştırmalıklar

4.Şekerli çay ve kahve yerine sade çay ve kahve

5.Öğün aralarında bisküvi yerine kuruyemiş

Çok yemek yemek ve hareketsiz bir yaşam zamanla metabolizmanızı bozar. Sizleresunduğumuz bu sağlık önerileri, hareketliliğinizi önemli ölçüde etkileyecektir.Sporu vebeslenme alışkanlıklarınızı terk etmeyin.

Devamı....

Yiyerek Kilo Ver

Üst düzeyde yağ yakmak ve metabolizmayı hızlandırmak için doğru besinleri tüketmek gerekir.Bazı gıdaların yüksek derecede termojenik etkisi vardır. Bunlar yiyerek yağ yakmanızı sağlar vemetabolizmanızı besler.

Yağ yakımını hızlandıran besinler:

Kepekli Tahıllar
Vücudunuza kalori olarak işlenmiş tüm gıdaları parçalayarak 2 kat daha hızlı yakar. Özellikle yulafezmesi ve esmer pirinç gibi lif bakımından yoğun gıdalardır.

Yağsız Et
Protein değeri yüksektir. Gıdaların sindirimi sırasında içerdiği kalorinin yaklaşıkolarak %30’unu yakar.

Düşük yağlı süt ve süt ürünleri
Kalsiyum ve D vitamini açısından zengin besinler kas oluşumu inşa etmek ve metabolizmayı korumakiçin temel besinler arasındadır.

Yeşil çay
Gün içinde 4 bardak yeşil çay içmek fazla kilolardan kurtulmak için en etkili yollardan birisidir.Metabolizmayı ve yak yakımını hızlandırdığı bilimsel çalışmalar sonucu ispatlanmıştır.

Acı Biber
Vücut ısısını arttırır. Çiğ, pişirilmiş ya da toz halinde tüketilebilir. Çorba, yumurta veya et tüketirkenbol biberli yemeniz yağ yakımına büyük katkı sağlar.

Devamı....

Hızlı Kilo Verin

Baharın yaklaştığı şu aylarda; zamandan tasarruf ederek vücudunuzu hızlı
ve kolayca forma sokmak, diyet ve egzersiz programları ile yaza incecik bir
merhaba demek sizin elinizde…

Güvenle, sağlıkla uyguladığınız diyet ve egzersiz programı ile ayda 3 kilo vermeniz mümkündür. Daha
hızlı kilo vermek istiyorsanız; az yemek yemeli ve bol egzersiz yapmalısınız. Fakat her şeyden önce
buna inanmanız çok önemlidir.

Hızlı Kilo Vermek İçin Altın Kurallar

 •  Kararlı olmak. Gerçekten kilo vermek istiyorsanız bunun için elinizden gelen her şeyi
  yapmalısınız. İnat ve hırs vazgeçilmezleriniz olmalıdır.
 •  Diyet planı oluştururken bir profesyonelden yardım almalısınız
 •  Kişisel bir eğitmeniniz, koçunuz olsun
 •  Hazır diyet ve egzersiz programlarından uzak durun
 •  Günlük egzersiz ihtiyacınızı belirleyin. Fazlası vücudunuzda kas kaybına neden olur
 •  Günlük kalori ihtiyacınızı belirleyin. Fazlasını tüketmeyin
 •  Egzersiz programınızı belirli peridotlarla değiştirin
 •  Günde iki kez düzenli egzersiz ile hızlı kilo verebilirsiniz
 •  Bolca su tüketin
 •  6 öğün tüketin
 •  Alkol tüketmeyin
 •  Kendinizi tanıyın ve kendinize dürüst olun
 •  Kesinlikle kendinizi aç bırakmayın
 •  Sebze ve meyve tüketmeyi ihmal etmeyin
 •  Sağlıklı beslenmeyi ve sporu hayat tarzı haline getirin  

Devamı....

Boks Egitmi Program

Yeni Başlayanlar İçin Eğitim Rehberi

Boks doğası gereği zor bir spordur.Diğer spor dallarına göre başlangıç olarak da zordur.Profesyonelleşmek için kurallar ve teknikler vardır. Başarılı bir boksör, fiziksel gereksinimlerinifarkındadır. Bu düşünce yapısı ile hiçbir gereksinimin istisna olmadığını bilir. Düşünce gücü de bubranşta oldukça önemlidir. Boks eğitim programında vücudunuzu hazırladığınız kadar, zihninizi dehazırlamalısınız.

Eğitim programının ilk adımı: vücudunuzun fiziksel durumunu iyileştirmektir. Boks büyük dayanıklılıkve güç gerektirdiği için bu duruma ek olarak başka spor dalları ile kondisyon takviyeleri yapılabilir.Kardiyo antrenmanları ile dayanıklılığınızı arttırmak bu konuda size yardımcı olacaktır. Tabii ki bukardiyo çalışmalarının yanında ağırlık kaldırmayı da unutmamak gerekir.

Boks bir vücut sporudur. Fakat bir boksörün gözbebeği kolları ve bilek gücüdür. Bu bölgelerin cazibesive gücü her zaman çok önemlidir.

Peki, iyi bir başlangıç için neler yapılmalıdır?

1.Bölgenize yakın bir spor merkezi bulun. Ağızdan ağza iletişim yolu sizi doğruya çok rahat ulaştırır.

2.Profesyonel bir antrenör ve koç eşliğinde çalışın. Çünkü başarılı olmak istiyorsanız ,boksutemelinden öğrenmeniz gerekmektedir.

3.Eğitim zamanlarınızı kendiniz belirleyin. Gün içinde kondisyonunuzu artıracak doğal bir programoluşturun.

4.Başlangıç olarak zor olsa da asla pes etmeyin. Birçok faktör sizi engelleyebilir. Her zamanprofesyonellerden destek almayı unutmayın.

5.Bir sporcu disiplini ile beslenin. Bu sizin spor hayatına adaptenizi kolaylaştıracaktır.

Devamı....

Metabolizma hızı

Günlük hareket eylemleri, yemek düzeni ve çeşitli dış etkenler sonucunda sabit olmayan hızdeğerdir. Vücudumuzun değişim ve dönüşümünü sağlar. İki çeşit hız skalası vardır.

Metabolizma hızı düşük bünye; kolay kilo alır ve yediklerini hemen yakamaz. Tiroid bezleridüzenli çalışmaz.

Metabolizma hızı yüksek bünye ise; yediklerini kolayca yakar ve yedikleri yağa dönüşmez.

Metabolizma hızı, kas dokusu ile doğru orantılıdır. Kas kitleniz ne kadar yüksek ise, metabolizmahızınızda o oranda artar.

Metabolizmayı Hızlandıran Adımlar

1.Metabolizma hızınızı arttıracak bir diyet ve egzersiz programı oluşturulmalı

2.Metabolizma hızı 40 yaşından sonra her sene % 5 oranında azalır. Yaş oranına göre birprogram belirlenmeli

3. Metabolik hız kas dokusu ile doğru orantılıdır. Bu durumda cinsiyet farkı göz önündebulundurulmalı

4.Tiroid bezi yetmezliğinin şiddeti ölçülmeli

5.Bazal metabolizma oranı tespit edilmeli ve buna göre diyet programı oluşturulmalı

6.Küçük ve sık öğünler yenmeli

7.Aerobik ve egzersizlerle metabolizma hızı arttırılmalı

Kilo vermeye çalışıyorsanız bunun en önemli yolu metabolizma hızını arttırmaktır. Budengenin oluşması için bütünleşik bir program uygulanmalıdır. Bu hız arttıkça yağ yakımıhızı da artacaktır. Düzenli beslenme ve düzenli egzersiz programı ile vücudunuzun dengesinikurabilirsiniz.

Devamı....

Boks Galeri

Boks Salon Adresimiz


Not: Lütfen bilgi ve ücretler için telefonla randevu alınız.Telefonla randevu alınmadan ücret ve bilgi verilmemektedir. Barbaros Bulvarı No :25 Beşiktaş İstanbul

0 533 353 50 50